Rehabilitacja dziecięca

Jedną z form terapii, świadczonych w naszych gabinetach, jest neurologiczna rehabilitacja dziecięca. Opiera się ona początkowo na obserwacji nawyków malucha: ubierania, wstawania, noszenia czy przewracania z boku na bok.

Na podstawie wstępnego badania i wyników obserwacji ustala się indywidualny program fizjoterapii, mający wprowadzić prawidłowe sposoby poruszania się i zachowania. Dzięki temu niweluje lub łagodzi się objawy schorzeń neurologicznych dziecka, takich jak m.in.:

Nasz fizjoterapeuta nie tylko prowadzi ćwiczenia z dziećmi. Uczy on również rodziców prawidłowych nawyków, których i oni powinni pilnować u swojej pociechy. Dzięki temu cały proces rehabilitacji nie ogranicza się jedynie do odbytych wizyt, lecz może trwać dłużej przy odpowiednim zaangażowaniu rodziców.

Terapię prowadzimy we własnym gabinecie w Żninie i ośrodku medycznym w Bydgoszczy. Jesteśmy otwarci również na wizyty domowe.

Aleksandra i Marcin Siedlaczek - Neurorehabilitacja

Terapia dzieci

Komu pomagamy?

Dzieci to nasz największy skarb, do ich usprawniania podchodzimy ze szczególną uwagą:

Aleksandra i Marcin Siedlaczek - Podczas terapii

Wykorzystywane metody

Kinezyterapia

Fizykoterapia

Metody specjalne

Masaż

Zapewniamy

Nowoczesne metody

Nieustannie poszerzamy warsztat swoich metod oraz udoskonalamy je, dążąc do uzyskania perfekcyjnych rezultatów w każdym przypadku. Stosowane przez nas rozwiązania terapeutyczne opierają się na badaniach naukowych z całego świata, które potwierdzają ich skuteczność – wykorzystują model naukowy medycyny opartej na dowodach (evidence-based medicine).

Bezpieczeństwo

Pacjent i jego droga na szczyt sprawności to nasz priorytet. Wachlarz opcji terapeutycznych, które mogą być zastosowane w danym przypadku jest rozległy. W przypadku dzieci jest niezwykle istotne, aby poprzez prawidłową terapię wspomagać rozwój likwidując czynniki, które mogą go zaburzyć.

Czas

Dbamy o to aby czas dotarcia na szczyt sprawności był możliwie jak najkrótszy. W przypadku dzieci mamy świadomość, że każda chwila spędzona z rodzicem również może być terapią, do czego zachęcamy. Dzięki temu terapia może trwać znacznie dłużej, niż tylko podczas wizyt w gabinecie.

Edukacja

Bardzo istotne jest, aby rodzic zrozumiał istotę problemu swojego maleństwa- co wpływa na poprawę jego stanu, a co go pogarsza. W trakcie terapii rdzic otrzymuje rzetelną wiedzę na temat problemu swoje pociechy oraz praktyczne porady, które pozwolą na co dzień uniknąć czynności pogarszających stan zdrowia. W procesie edukacji rodzica wykorzystujemy modele, prezentacje oraz krótkie filmy pokazujące w przystępnej formie najważniejsze ćwiczenia i zalecenia.

Komfort

Wszystkie zabiegi przygotowywane są z myślą o komforcie dziecka. Jesteśmy przekonani, że dzięki odpowiednim wrażeniom dźwiękowym i wizualnym droga na szczyt sprawności będzie przyjemniejsza. Każdego pacjenta traktujemy tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. Miła i sympatyczna atmosfera, pełna koncentracja na dziecku, bezbolesna, radosna terapia oraz wzajemne zrozumienie sprzyjają powrotom do pełni zdrowia.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące terapii.

Napisz do nas na adres rejestracja@amsiedlaczek.pl lub zadzwoń: +48 604 631 227 / +48 791 051 118.